You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Neden Imago?

Çünkü;

İlişkilerin arkasındaki en temel açlığa dokunuyor. İyileştirilemez sanılan bir yere sesleniyor. Gerçek yakınlığın önündeki engelleri kaldırıyor ve gerisini çiftin sağduyusuna bırakıyor. Çiftin birbirleri üzerinden önce kendileriyle sonra eşleriyle sonra da kainatla bağ kurmalarını sağlıyor. İnsanın en derinlerindeki sevgiyi serbest kılıyor. İşte bu yüzden İmago dünyayı yaklaşık 30’un üzerinde ülkedeki çiftleri derinden etkiledi, etkilemeye devam ediyor.

Harville Hendrix ve Helen Hunt geliştirdikleri "bilinçdışı eş" kavramı ve buna dayanan Imago Terapi Tekniği ile dünya çapında ses getirmiştir. Imago Relationship Institute bugün 30’un üzerinde ülkede 19.000’in üzerinde sertifikalı terapist mezun etmiş kar amacı gütmeden çift terapisi adına araştırmalar yaparak terapi yöntemleri geliştiren ve bu konuda dünya çapında çeşitli kurumları yetkilendiren uluslararası bir çift terapi enstitüsüdür.

Harville Hendrix ve Helen Hunt ilişkiler ve ebeveynlik üzerine 11 kitap çıkarmışlardır. Bunlardan "Getting The Love You Want" Amerika'da 17 defa best seller olmuş dünya üzerinde 60'a varan ülkede 3 milyonun üzerinde okunmuştur.

Harville Hendrix; doktorasını Chiago Üniversitesi'nde Psikoloji üzerine almıştır. Yine bu üniversitede onur doktorasına ve 2 defa üstün hizmet ödüllerine layık görülmüştür. Dünyanın en çok seyredilen talk showu Oprah Winfrey'e 16 defa katılmış ve bütün dünyaya buradan teorisini anlatmıştır. Katıldığı bu programlar Winfrey'e "en büyük sosyal kurtarıcı" başlığıyla Emmy ödülü kazandırmıştır. Hendrix'in ebeveynlerimizin bugünkü ilişkilerimizle olan kritik bağını Imago felsefesiyle anlattığı program 25 yıllık Oprah Winfrey Show geçmişinde tarihi bir an olmuştur ve Winfrey bunu meslek hayatındaki en kritik 20 andan biri olarak basına duyurmuştur. Bu program sonrasında defalarca tv programları, basın röportajları, radyo programlarına davet edilmiştir. Bu dönem bütün Amerika Harville'e kulak kesilmiştir. Amerika bu dönem kendisini "marriage whisperer" (evlilik sırrının sahibi) olarak anmaya başlamıştır.

ABD’nin en ünlü Talk Show'cusu Oprah Winfrey'in anlatımıyla Imago

Imago ile tanışan danışanların diliyle İmago